Zábavná vědomostní hra

Pravidla hry

Vítejte na cestě mTinyho dobrodružství! Jsem robotická panda mTiny a v této hře Vám budu dělat průvodce. Ve hře vás provedu fascinujícím světem robotů a technologií. Připravte se na vzrušující dobrodružství plné zábavy!

Před sebou máte hrací plán a vaše figurky, které vám budou sloužit jako průvodci během této cesty. Cílem hry je prozkoumat všechna zastavení na hracím plánu, odpovědět na otázky a dorazit jako první do cíle. Ale pozor, nejde jen o závod! Je to také příležitost naučit se něco nového o světě robotiky a technologií.

Tak si vezměte svou figurku, připravte se na hod kostkou a přidejte se ke mně!

Příprava hry:

 1. Hrací plánRozložte hrací plán na rovném povrchu a posedejte si okolo tak, aby všichni hráči dobře viděli a dosáhli na své figurky.
 2. Figurky: Každý hráč si vybere svou figurku. Figurky  můžete použít buď vlastní nebo naše vygravírované. Pokud používáte naše figurky, nezapomeňte je od sebe odlišit (Například vybarvením nebo podepsáním)
 3. Kostka: Použijte klasickou šestistěnnou kostku s jakou hrajete i ostatní deskové hry. Pokud nemáte opravdovou, můžete použít generátor náhodných čísel.
 4. Otázky: Během průběhu hry zodpovíte všech 10 otázek, které na herním plánu vidíte. Otázky jsou označeny naším barevným logem a políčky okolo loga. V moment, kdy si chcete zobrazit otázku, naskenujte příslušný QR svým telefonem.
 5. Odpovědi: Odpovědi si každý hráč zapisuje tajně, na konci hry se hromadně vyhodnocují. Je proto nutné mít papír, na který si budete odpovědi zaznamenávat. Pokud nemáte papír, můžete využít například poznámky v telefonu. Spolu s odpovědí si zaznamenejte i na jakém políčku jste otázku zodpovídali.

Začátek hry:

 1. Každý hráč umístí svou figurku na začátek hracího plánu. (START)
 2. Hráči se v hraní střídají po směru hodinových ručiček.
 3. Začíná hráč, který jako poslední hrál hru, četl knihu nebo viděl film, ve kterém byla jedna z hlavních postav robot.

Průběh kola:

 1. Hod kostkou: Hráč hodí kostkou a posunou svou figurku o určený počet polí. 
 2. Zobrazení otázky: Otázky se ukrývají pod příslušnými QR kódy. Ale v závislosti na tom, na jakém políčku skončíte, tolik bodů za správné zodpovězení otázky obdržíte.
 • Světlý puntík: Pokud po posunu figurky skončíte na poli, které na sobě má světlý puntík, máte dvě možnosti. Buď si můžete načíst QR kód rovnou a odpovědět na otázku. V případě, že bude vaše odpověď správná, máte za její zodpovězení 1 bod. Nebo můžete znovu hodit kostkou a pokud vám padne 1 nebo 2 můžete se posunout na tmavší puntík (Pokud padne 1) nebo logo (Pokud padne 2), kde za zodpovězení otázky máte více bodů.
 • Tmavý puntík: Pokud skončíte na poli s tmavým puntíke, můžete odpovědět otázku rovnou, kde za její odpověď budete mít 2 body nebo hodit kostkou. Pokud vám padne 1, můžete se posunout na logo.
 • Logo: Pokud se vám podařilo přistát přímo na logu, zobrazte si otázku a odpovězte. Pokud bude vaše odpověď správná, dostanete na konci hry 3 body.
 • Pokud se stane, že skončíte na políčku otázky, na kterou už jste odpovídali, na otázku znovu neodpovídejte a čekejte na další kolo. Pokud jste skončili na bílém políčku, tak se také nic neděje a čekáte na další kolo.
 • Odpovědi na otázky: Hráči odpovídají na otázky podle svých schopností a znalostí. Hrajeme fér a když si nejsme odpovědí jistí, napíšeme si na papír vedle, že jsme otázku nevěděli. Kromě odpovědi na otázku si také napište, kolik bodů získáte, pokud bude vaše odpověď správná. Správné odpovědi se dozvíte až po ukončení hry. 
 • Konec kola: Po odpovědi na otázku nebo posunu bez nutnosti odpovídat předejte kostku hráči po vaší levé ruce a čekejte, než se na vás dostane zase řada.
 • Cíl hry: Hra končí, když první hráč dosáhne cílového pole na hracím plánu. Tento hráč získává 1 bonusový bod.

Cíl a konec hry:

 1. Cílem hry je, mít na konci hry nejvíce bodů. Nemusí tedy vyhrát hráč, který dosáhl cíle jako první. Jde o vědomostní hru a ne o závod.
 2. Hra končí ve chvíli, kdy první hráč stoupne na políčko cíl. Na toto políčko se dá dostat pouze přesným hodem. (Pokud vám do cíle zbývají 3 políčka a vy hodíte 4, musíte čekat na další kolo.) Hráč, který stoupl na políčko Cíl jako první, získává bonusový bod. Každý hráč odehraje ještě jednou. Poté hra končí nezávisle na tom, kde se hráči na hracím poli nachází.

Závěrečné hodnocení:

 1. Vyhodnocení odpovědí: Naskenuje poslední  QR kód a přečtěte si správné odpovědi na otázky. Pokud máte odpověď správně, přičtěte si počet bodů podle toho, na jakém políčku jste na otázku odpovídali. Pokud jste se spletli, nevadí. Příště to bude lepší.
 2. Vítězství: Sečtěte si všechny své body a určete vítěze. Vítězem se stává ten, kdo má nejvíce bodů. A vítěz si samozřejmě zaslouží minimálně sladkou odměnu.